МІС УКРАЇНА 2022
Взяти участь!

Українські вчені шукають ген краси українських жінок

Miss Ukraine | Українські вчені шукають ген краси українських жінок

6 серпня у прес-центрі УНІАН відбулася спільна прес-конференція Національного комітету конкурсу краси «Міс Україна» та спеціалістів із лабораторії епігенетики Інституту Геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМНУ, присвячена презентації проекту пошуку ГЕНУ КРАСИ українських жінок.

Директор комітету конкурсу Ірина Копаниця заявила, що давно пора дізнатися, з чого «складається» краса з точки зору науки, які генетичні характеристики об'єднують українських красунь. Претендентки на звання «Міс Україна-2015» і переможниці конкурсу Міс Україна минулих років здали ДНК-тест, за допомогою якого планують знайти гени, відповідальні за особливу красу українських дівчат, що славиться по всьому світу. Подібне дослідження проводиться вперше не лише в Україні. Це ноу-хау і для світової практики.

Представник лабораторії епігенетики Інституту Геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМНУ, генетик Вероніка Бєльська заявила, що знайти один ген, який відповідає за красу, швидше за все, неможливо. Ген краси - умовне поняття для більш доступного розуміння. Так, як краса людини - це комплексне поняття, якийсь набір факторів. Краса визначається не лише характеристиками, безпосередньо пов'язаними із зовнішніми даними, такими як риси обличчя, фігура, мускулатура, різні схильності, здоров'я, гени, що відповідають за густоту волосся, але й факторами, які побічно впливають на зовнішній вигляд. До них відносяться: цілеспрямованість, тяга до постійного розвитку та самовдосконалення, що спонукає до активного догляду та роботи над собою. Також до уваги береться й інтелект, вивчення якого дасть розуміння, які речі впливають на прагнення до підтримки здорового способу життя. Звідки «береться» спокійний поступливий характер, який призводить до врівноваженого психічного стану і відсутності неврозів, які дуже сильно впливають на зовнішність. Не останню роль вчені відводять і вивченню родоводу (які крові намішано у красунях, наприклад). Тому, за словами Бєльської, мова буде йти про «генетичний портрет», набір генів, а не про конкретний ген.

Результати дослідження Ірина Копаниця обіцяє оголосити під час фіналу ювілейного 25-ого конкурсу «Міс Україна 2015», який пройде в Києві 22 вересня.