МІС УКРАЇНА 2022
Взяти участь!

«Міс Україна» допомагає боротися маленьким серцям

Miss Ukraine | «Міс Україна» допомагає боротися маленьким серцям

Новий власник конкурсу «Міс Україна» Юрій Агєєв за прикладом світового фіналу посилив акцент на соціальній і благодійній діяльності національного комітету. Таким чином місія «Міс Світу», яка полягає в девізі «Краса з метою», в повній мірі підтримується і реалізується в Україні. Одним з основних критеріїв відбору дівчат є розробка власного соціального або благодійного проекту, вирішального актуальну для суспільства проблему. Кращі проекти реалізуються комітетом. Ще на початку 2016 році доля звела Оргкомітет конкурсу «Міс Україна» з дивовижною людиною, живою легендою української кардіохірургії, Директором Національного центру серця Борисом Тодуровим, який десятиліттями проводить щодня від 5 до 12 складних операцій. Він оперує новонароджених з вагою від 600 грам, виконує унікальні операції з пересадки серця. Вартість операції на серці дитини в залежності від рівня складності коштує в середньому близько 200 000 долл.: дорогі препарати, обладнання, утримання в реанімації. Більшу частину цих коштів для дітей оплачує держава, але в разі, коли потрібні дорогі витратні матеріали, вся їх вартість лягає на плечі батьків і родини. Більшість батьків не мають можливості оплатити операцію дитині. Лікарі та волонтери докладають усіх зусиль для пошуку фінансування.

Історія маленької Олі Калиниченко не могла залишити байдужими Оргкомітет конкурсу «Міс Україна». Її мама Людмила Калініченко самостійно виховує двох дітей. Люда працює офіціанткою в сільському кафе Кіровоградської області. Олечка народилася з патологією серця і з самого дитинства вимагала надзвичайно уважного і обережного догляду. З народження Оля обстежується в Національному центру серця МОЗ України. До своїх 4,5 років вона перенесла вже 4 операції. Останній діагноз, який їй був поставлений: значна гіпоплазія правої гілки легеневої артерії. Вона потребувала термінової операції зі стентування правійгілки ЛА ендоваскулярних методом. Вартість витратних матеріалів на операцію становила 119 000 гривень. Такими засобами Людмила Калініченко вже не мала. Людмилі незручно самостійно просити допомоги - вона працює і кожну копійку відкладає на операцію. Мама дівчинки приділяє їй дуже багато уваги, тому що дуже хвилюється. У будь-який момент могло статися що завгодно - варто було тільки дитині почати турбуватися, перехвилюватися або розплакатися.

До пошуку потрібної суми оперативно підключився Оргкомітет конкурсу «Міс Україна». На офіційному сайті http://missukraine.ua/ був оголошений збір коштів на операцію маленької Олі Калиниченко. Гроші збиралися за допомогою голосування за вподобану претендентку, що вийшла до Фіналу. Кілька тижнів тому необхідна сума була зібрана і передана в Національний центр серця. Реабілітаційний період після операції тепер займе близько півроку. На виписку з лікарні до маленькій пацієнтці прийшли «Міс Україна -2015» Христина Столока, «I-я-Віце Міс Україна -2015» Еліна Руденко, Виконавчий Директор комітету Національного конкурсу Ірина Копаниця і кастинг-директор Національного оргкомітету «Міс Україна» Єлизавета Чепель . «Делегацію краси» зустріла щаслива мама Людмила і вже бадьоро грає з іграшками Оля. Вперше за багато час особа дитини осяває посмішка і занурення в свої милі дитячі турботи. Про свої дитячі мрії маленька Оля міркує вже по-дорослому: «Коли я виросту, хочу бути балериною або королевою краси». З останнім бажанням у маленькій підшефної головного конкурсу краси швидше за все проблем не виникне - вони зав